Elminster hovorí 10: Temný boh pretvorený

Článok zverejnený 01.11.2005, autor: Twoflower (matusfekete[zavinac]centrum.cz)

Originálny článok nájdete tu.

Temná veža tohto Cyricovho chrámu vystavaného z čierneho kameňa, ktorá je určite najvyššou budovou Voonlaru, sa nad ľuďmi týči nielen svojou výškou. Samotný chrám stojí na pozemku obohnanom vysokým múrom v severozápadnom rohu križovatky Northride a Runstal´s Ride.

Tieto pozemky sú oválne, uzavreté v dvoch sústredných kruhoch hradieb, ktoré sú navrchu poobíjané klincami z čierneho kovu (na odradenie od lezenia) a oddelené len šesť stôp širokým dvorom. Tento je strážený štyrmi hladnými bojovými psami. Každý z nich stráži svoju časť dvora oddelenú železnými padacími mrežami, ktoré však možno zdvihnúť pákami z vnútra hradieb, aby sa psi dostali do časti, kde bol zistený votrelec. Voonlarom sa šíria príbehy o ľuďoch, ktorých psy roztrhali, keď sa zo žartu pokúšali vniknúť, alebo opustiť chrám a o iných, ktorí jednoducho zmizli a o ktorých sa verí, že skončili ako žrádlo pre „Šialené čierne psy“.

Súvislú hradbu prerušujú dvoje brán: zadná brána sa otvára do Blackruth – dlhého a úzkeho poľa v juhovýchodnom a severozápadnom smere obrábanom chrámovými sluhami a väčšia hlavná brána (postavená z čierneho čadiča a tvarovaná ako obrovská ozubená papuľa, ktorou treba prejsť a ktorá sa dá uzavrieť čiernymi kovovými dverami, ježiacimi sa ostňami, prekríženými reťazami, s okienkami na vrhanie oštepov na podomových obchodníkov, bojovníkov iných vier, či iných nevítaných návštevníkov), ktorá sa pozerá na juhozápad na chrámovú cestu.

Posvätená chrámová pôda je dláždená mačacími hlavami, kde - tu prerušenými kríkom, trsom trávy či buriny (kňazi upadnuvší v nemilosť a chrámový personál sú neustále zamestnaný kľačaním, alebo rovno plazením sa po bruchu a trhaním všetkého, čo sa pokúša rásť) a je skoro celá vyplnená chrámom samotným.

Temný boh pretvorený je veľká a úboho postavená budova, ktorej nakláňajúce a vydúvajúce sa steny museli byť na mnohých miestach podopreté kamennými stĺpmi, aby sa zabránilo ich spadnutiu. Je tvarovaný ako mohutná strážna veža, ktorá sa dvíha cez tri poschodia priamo nahor, sťaby pevnostná veža a až potom sa začína zužovať (ďalších osemdesiat stôp) do ostrého hrotu, ktorý si často vyberajú za cieľ blesky. Rozprestiera sa tu Blahoslavená sieň, nahrubo postavená a stále chladná hlavná obradná sieň plná ozvien, ktorá má svoj deravý strop vo výške nejakých sedemdesiat stôp (počas búrok ním pretekajú pramienky dažďovej vody) a naklonenú hrboľatú podlahu vhodnú do ruiny a nie do obývanej budovy. Po oboch stranách sa vinie galéria balkónov, ktoré sa ježia dverami do izieb kňazov, spoločných šatní, sociálnych zariadení (kúpeľní a toaliet), hosťovských apartmánov, schodísk dolu do pivníc a väzení pod nimi, audienčných sál, kaplniek pre čakajúcich veriacich a pracovní.

Prosebníci vstupujúci do Blahoslavenej siene uvidia rady jednoduchých lavíc lemujúcich širokú uličku, ktorá vedie medzi podpornými piliermi (pridanými po tom, čo sa strop dvakrát zrútil pod váhou snehu a pochoval modliacich sa ku Cyricovi) až dozadu ku svätyni, ktorému dominuje oltár a vyrezávané Temné slnko. To neisto visí nad ním na masívnych reťaziach upevnených v stropných trámoch.

Monštrum

Besniace čierne psy
stredne veľké zvieratá
zásahová kocka: 2d8+4
iniciatíva: +2 (obratnosť)
rýchlosť: 40 stôp
obranná číslo: 16 (+2 obratnosť, +4 prirodzené)
útok: hryzenie +3 na blízko
zranenie: hryzenie 1d8+3
veľkosť / dosah: 5 x 5 stôp / 10 stôp
osobitné kvality: ňuch
záchranné hody: odolnosť +5, Reflexy +5, vôľa +1
vlastnosti: sila 15, obratnosť 15, odolnosť 15, inteligencia 2, múdrosť 12, charizma 6
schopnosti: počúvanie +5, stopovanie +5, plávanie +5
poklad: žiadny
presvedčenie: vždy neutrálne

 Vyhľadávanie

 Posledné komentáre

Fórum žije! (s básní nijak nesouvisející výkřik)
(Ayaki, 17.03.16 19:49)

Dúha
(Weerty, 23.12.13 13:24)

Všem milencům
(Anonymous, 14.12.13 21:03)

Cudzinec
(Anonymous, 02.12.13 11:06)

 Kalendár

júl 2019
PUSŠPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Úplný prehľad

Pridať akciu

 Partneri

FantáziaDark ElfSpoločenské hryOZ MastodontSrdce ErineluSteampunk.deever.cz - co uvízlo v soukolíSFF.czKion - nový svet pre DrD