Chrám Kríža 1: História

Článok zverejnený 04.09.2006, autor: Aeris (aeris.nailo[zavinac]post.sk)

Hlboko v južnej púšti stoja staré ruiny. Pripomínajú zvláštnu, na niekoľko väčších poschodí rozdelenú pyramídu, obkolesenú rozpadajúcimi sa kamennými stĺpmi. Tie najnižšie schody sú poriadne zaviate pieskom, avšak ošumelosť tejto stavby je podporená aj z časti rozborenými stenami. Na najvyššom treťom poschodí sa vyníma kamenný vchod, ukrývajúci točité schodisko vedúce dovnútra zrúcaniny. Čo sa však skrýva vo vnútri je ohromujúce, obrovský komplex chodieb, miestností a koridorov, ktoré lemujú fakle a staré kamenné tabule. Práve tu sídli jeden z najnebezpečnejších cechov, Chrám Kríža, v starom jazyku známy aj ako Dom Rovnováhy. Dokopy sa chrámom a podzemím rozliehajú štyri kilometre chodieb a niekoľko štvorcových kilometrov miestností rôznych veľkostí a tvarov. Chrám je rozdelený na dve nadzemné poschodia a päť podzemných. Nadzemné poschodia ukrývajú osobné izby všetkých členov a jedáleň. Zvyšné poschodia tvoria tréningové miestnosti, sklady a labolatórium, ďalej sa tu nachádza veľká podzemná oáza, pokladnica a núdzový tunel, ktorý vedie na povrch, vzdialený zhruba kilometer od ruín.

Hoci nikto nevie, kto postavil nadzemnú časť zrúcaniny, zvyšok postavili pred vyše tristo rokmi prví členovia Chrámu spolu s vtedajším legendárnym cechmajstrom, ktorého dnes nikto nepozná inak ako muža s menom X. Tento znak sa zároveň stal erbom a poznávacím znakom tohto cechu. Odvtedy sa vo vedení cechu vystriedalo už šestnásť cechmajstrov, dnes je ním Razim.

Počas dlhých storočí sa Chrám Kríža vyprofiloval na cech zabijakov, majúcich za úlohu zachovanie Rovnováhy, konkrétne rovnováhy medzi všetkými silami sveta. Ich cieľe sa stále menia, rovnako ako sa menia práve vedúce sily, ich terčami sú osoby, bytosti, predmety a stavby, ktoré tvoria významnú časť vedúcej sily, nikdy ju však neoslabia natoľko, aby úplne zanikla. Neraz sú nástrojom cechu vraždy, krádeže a sabotáže, avšak v kritických situáciách, hlavne dôležitých vojnách, sa pridávajú do radov vojísk ako žoldnieri.

Hoci všetci Chrám Kríža zatracujú, v skutočnosti sú Tí, ktorým Chrám pomáha, veľmi vďační, pričom vedia, že sa títo spojenci môžu veľmi rýchlo stať ich nočnou morou. Aj preto koluje mnoho chýrov a povestí o krvilačných zabijákov temnôt a šíria medzi obyvateľstvom strach. Kvôli tomuto sa už dávno rozhodlo, aby členovia zanechávali na obetiach a cieľoch znak Chrámu, dávajúc najavo svoju neutralitu spolu s úprimnosťou, pretože Rovnováha nerozlišuje medzi druhom síl, ale iba ich mocou. Napriek tomu len málokto vie, ako členovia vyzerajú, zachovajú sa však vždy ich mená, ktoré mnohým vyčarujú strach na tvári.

 Vyhľadávanie

 Posledné komentáre

Fórum žije! (s básní nijak nesouvisející výkřik)
(Ayaki, 17.03.16 19:49)

Dúha
(Weerty, 23.12.13 13:24)

Všem milencům
(Anonymous, 14.12.13 21:03)

Cudzinec
(Anonymous, 02.12.13 11:06)

 Kalendár

júl 2019
PUSŠPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Úplný prehľad

Pridať akciu

 Partneri

FantáziaDark ElfSpoločenské hryOZ MastodontSrdce ErineluSteampunk.deever.cz - co uvízlo v soukolíSFF.czKion - nový svet pre DrD