Purpurové rieky 2: Anjeli apokalypsy

Článok zverejnený 30.12.2004, autor: Kate Nagini Drake (nage[zavinac]annun.sk)

Dvanásť apoštolov a amfetamín

Les Riviéres Pourpres 2 – Les Anges De L’Apokalypse (Fr., 2004, 106 min.)
Réžia: Olivier Dahan
Scenár: Olivier Dahan
Kamera: Alex Lamarque
Hudba: Colin Town
Hrajú: Jean Reno, Benoit Magimel, Christopher Lee, Camille Natta, Johnny Hallyday, Gabrielle Lazure

Purpurové rieky patria medzi klasické béčkové filmy, ktoré však majú svoju charizmu. Mnohí vám po vzhliadnutí tohto filmu povedia, že francúzsky filmový priemysel sa začal uberať veľmi zlým, Hollywoodskym smerom. Je však len na zvážení samotného diváka, či je tento film naozaj až taký amerikanizovaný.

Ako recenzent musím vopred upozorniť, že prvý diel som nevidela, a tak tieto dva filmy ani porovnávať nebudem. Podľa môjho názoru je toto dielko viac než pozerateľné a ako diváka ma príjemne prekvapilo. Je jedným z mála francúzskych filmov, ktoré ma dokážu upútať na viac ako 60 minút a jeho celkový efekt je prijateľný. Žiadny film ale nie je dokonalý a Anjeli Apokalypsy nie sú výnimkou.

Čo sa týka samotného deja a scenáru, nebolo to boh vie čo, ale za to som sa dozvedela zopár zaujímavostí z kresťanstva. Trochu detektívny thriler vám ukáže viac než dosť krvi, uvidíte zaujímavé spôsoby vrážd a okrem toho sa dozviete, že apoštoli mali normálne bežné zamestnania na vtedajšiu dobu, a že ich bolo naozaj dvanásť. :)

Čakať od filmu Purpurové rieky 2 – Anjeli Apokalypsy niečo viac ako od bežných thrilerov je veľké riziko. Hudba nijako neohromuje, ale ani neohrozuje scény. Popravde, ani som si ju nevšimla, čo je v niektorých prípadoch možno tá lepšia vyhliadka pre film. Nečakajte kasový trhák a ľudí prelamujúcich bariéry kvôli jednému lístku.

Ale poviem aj niečo, čo čakať naozaj môžete. Určite vás príjemne pobaví fakt, že mnísi vraždia a pre lepší výkon používajú amfetamín. Očakávajte tiež Ježiša Krista a jeho dvanásť mŕt... ehm.... proste apoštolov. :) Očakávajte moria krvi na nejakých tých budovách, pričom množstvo tejto krásnej červenej tekutiny je niekedy trochu viac prehnané. Očakávajte Christophera Lee, ktorý si tu nezahral zlého Sarumana (život je zmena, no nie?), ale zlého nemeckého ministra kultúry. Očakávajte kúsky histórie, ktoré vám tam však nikto neposkladá dokopy. A ešte niečo, očakávajte akciu, občasný humor, ale nulové napätie, sex (ach... - Annun, sklamane) alebo romantiku.

A aký je výsledok? Ak si chcete oddýchnuť a pozrieť si naháňačku, kde sú ľudské nohy rýchlejšie ako auto, kde sem tam lietajú odstrelené prsty, v priebehu dňa je lesk auta totálne zničený, a kde dokonca uvidíte nejakú tú kušu, doporučujem vám práve Purpurové rieky 2 – Anjeli Apokalypsy!

Dohromady: 3/5

 Vyhľadávanie

 Posledné komentáre

Fórum žije! (s básní nijak nesouvisející výkřik)
(Ayaki, 17.03.16 19:49)

Dúha
(Weerty, 23.12.13 13:24)

Všem milencům
(Anonymous, 14.12.13 21:03)

Cudzinec
(Anonymous, 02.12.13 11:06)

 Kalendár

júl 2020
PUSŠPSN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Úplný prehľad

Pridať akciu

 Partneri

FantáziaDark ElfSpoločenské hryOZ MastodontSrdce ErineluSteampunk.deever.cz - co uvízlo v soukolíSFF.czKion - nový svet pre DrD