Bibliotéka 2005

Článok zverejnený 10.11.2005, autor: ()

Istrocon na Inchebe?
Nie! Bibliotéka 2005

10. - 13. novembra 2005
Výstavné a kongresové centrum INCHEBA €XPO Bratislava

Kníhkupectvo BRLOH a časopis FANTÁZIA Vás srdečne pozývajú do spoločného fantastického stánku na 13. medzinárodnom knižnom veľtrhu Bibliotéka. Nájdete nás v priestoroch výstavného centra Incheba už od tohto štvrtka (10. 11.) až do nedele (13. 11.) Brloh je kníhkupectvo s PH (pridanou hodnotou), preto na 27m2 nečakajte len obyčajný predaj kníh. My zapájame aj FANTÁZIU a tak sa nevyhnete množstvu atrakcií, ktoré sme pre Vás spoločne pripravili na tohtoročnom knižnom veľtrhu Bibliotéka 2005, zatiaľ ešte stále nepremenovanom na Istrocon...

Fantastické zľavy:

– Počas celého veľtrhu ponúka kníhkupectvo Brloh na všetky knihy a komiksy zľavy 10%.
– Navyše v čase krstov a autogramiád môžete využiť zľavu na vybrané tituly až 15%.
– Fantázia za 15 – počas celého trvania veľtrhu získate čísla 1 až 32, teda ročníky 1997-2004 za symbolických 15,- Sk.
– Oslávte rok od vydania prvej knižky vo vydavateľstve Fantázia – knihu Michala Jedináka Nie celkom rozprávky dostanete za špeciálnych predvianočných 80,- Sk.


Zaujímaví hostia:

Andrzej Sapkowski
– v spolupráci s vydavateľstvom Slovart vám v jeho stánku a na vyhlásení Ceny Istron ponúkame možnosť stretnúť sa s hviezdou východoeurópskej fantastiky, poľským autorom Andrzejom Sapkowským – pri príležitosti vyjdenia druhej časti jeho románovej trilógie z obdobia husitov Boží bojovníci.
Juraj Červenák
– nájdete ho v našom stánku v sobotu od 10,30. Jeho nadmieru očakávaná kniha Krvavý oheň – záverečný diel knižnej trilógie Černokňažník síce vychádza až o 2 týždne, ale to Vám nestojí v ceste prísť si s autorom neformálne podebatovať o fantázii, o filmoch, o čomkoľvek, prípadne získať autogram. A kto sa náhodou s jeho tvorbou ešte nestretol, má teraz jedinečnú príležitosť spoznať autora aj osobne.
Miroslav Žamboch & Jiří Walker Procházka
– krst knižnej série JFK a autogramiáda. Českí autori, ktorí spojili svoje sily a rozbehli novú sériu fantastických príbehov, ktorá má ambície poraziť aj Marka Stonea. Príďte si po ešte úplne čerstvú knižnú novinku, dajte si ju podpísať a porozprávajte sa s jej autormi. V sobotu od 16,00.
Alexandra Pavelková
– slovenská lady fantasy, autorka fantasy príbehov o vedme Vimke – príďte si poklebetiť a dajte si podpísať knižky. A tešte sa na aktuálne české vydanie jej románu Piesok vo vetre.

Skvelý víkendový program:

Sobota; 11.00 – 12.30; sprievodný program:
– Predstavenie diela jedného z najpopulárnejších autorov fantasy žánru Terryho Pratchetta a jeho humorných pribehov z prostredia Úžasnej Plochozeme. Prezentácia bude spojená s malým pohostením z kuchyne starenky Oggovej - jednej z postáv tejto najzábavnejšej a najpodivuhodnejšej fantasy v tejto i akejkoľvek inej galaxii.
Sobota; 13.00 – 15.00; sprievodný program:
– Slávnostne vyhlásenie výsledkov ceny slovenských fanúšikov fantastiky ISTRON 2005. Cenu udeľuje na základe čitateľskej ankety už po šiestykrát Občianske združenie FANTÁZIA. Programom bude sprevádzať „VyVolený“ Roman Bomboš, ktorý predstaví nominovaných a víťazov v jednotlivých kategóriách a porozpráva sa s hosťami. Súčasťou programu je vyhlásenie výsledkov poviedkovej súťaže časopisu Fantázia Cena Fantázie 2005.
Sobota; 15.00 – 15.30; stánok Brloh-Fantázia
– pohostenie v stánku Brloh-Fantázia a voľná debata s autormi a hosťami s možnosťou podpisovania a fotenia.
Sobota; 15.30; stánok Brloh-Fantázia
Miroslav Žamboh & Jiří W. Procházka –autogramiáda s populárnymi českými autormi

Sobota; 16.00 - 18.00; sprievodný program
Miroslav Žamboh & Jiří W. Procházka – predstavenie novej knižnej série JFK, krst novej knihy a beseda s populárnymi českými autormi

Zároveň Vás pozývame na program našich partnerov:

Sobota; 11.00; Literárna kaviareň Art Fóra
Michal hvorecký: Plyš - autor číta zo svojej najnovšej knihy
Sobota; 14.30; stánok vydavateľstva Slovart
Andrzej Sapkowski: Boží bojovníci - autogramiáda pri príležitosti vydania knihy


A to nie je všetko:

Nonstop Hrmavica-workshop

– Počas celého veľtrhu Bibliotéka môžete navštíviť stánok Brloh-Fantázie, porozprávať sa o časopise a priniesť svoje poviedky, ktoré Vám redaktori Fantázie podľa možností posúdia a opripomienkujú. Rovnako môžete ukázať aj svoju fantastickú výtvarnú a komiksovú tvorbu. Doneste si svoju tvorbu a odneste si rady, ako ďalej.

Kino Narnia

– Prejdite tajomným šatníkom do čarovného sveta rozprávok, do sveta Narnie autora C. S. Lewisa – súputníka J. R. R. Tolkiena. A na Istroconovské časy si zaspomínate pri videopásme Ďura Červenáka (program bez záruky).

Oddych pri knihách a v spoločnosti autorov

– Bar z dôb nedávno-Istroconovských to asi nenahradí, ale príjemne si aj tak môžete posedieť v literárnej kaviarni ArtFóra susediacej stánku Brlohu-Fantázie.

Spoločný fantastický stánok Brlohu a Fantázie sídli v centre diania veľtrhu Bibliotéka – na „Námestí svätej Alžbety,“ v spoločnosti stánkov vydavateľstva Slovart a kníhkupectva ArtFórum, kina a literárnej kaviarne. Brloh a Fantázia zodpovedajú iba za programy priamo nimi organizované.

Tešíme sa na Vás a želáme Vám fantastický zážitok.

Brloh a Fantázia

 Vyhľadávanie

 Posledné komentáre

Fórum žije! (s básní nijak nesouvisející výkřik)
(Ayaki, 17.03.16 19:49)

Dúha
(Weerty, 23.12.13 13:24)

Všem milencům
(Anonymous, 14.12.13 21:03)

Cudzinec
(Anonymous, 02.12.13 11:06)

 Kalendár

júl 2020
PUSŠPSN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Úplný prehľad

Pridať akciu

 Partneri

FantáziaDark ElfSpoločenské hryOZ MastodontSrdce ErineluSteampunk.deever.cz - co uvízlo v soukolíSFF.czKion - nový svet pre DrD