Comics Salón 2006

Článok zverejnený 09.09.2006, autor: ()

“COMICS SALÓN 2006 – Nechajte sa uniesť!”

15-17. september 2006, SÚZA, Drotárska cesta 46, Bratislava

Comics Salón 2006 je medzinárodný festival fantastiky, comicsu, japonskej kultúry, hier, anime, filmov a všetkých elementov dobrej zábavy.

V poradí už tretí ročník organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew, v spolupráci s GamesWEB.SK, OZ Fantázia a ďalšimi partnermi za účelom priblíženia fenómenu tejto pop-kultúry širšiemu publiku na Slovensku. Festival je opäť poriadaný pod záštitou Japonskeho Veľvyslanectva.

Minulý ročník v priebehu dvoch dní navštívilo festival neuveriteľných 1682 návštevníkov, a tak sa tento rok usporiadatelia rozhodli festival rozšíriť z hladiska času na 3 dni a z hladiska kapacít o ďalśie 2 sály.

Cieľom Comics Salónu je priblížiť fenomén tejto popkultúry, poskytnúť edukáciu a ponúknuť tvorivú alternatívu trávenia voľného času. Taktiež poskytuje priestor našim výtvarníkom a comicsovým tvorcom na odprezentovanie vlastných diel a získavať podporu pre tvorbu diel . Aj vďaka Comics Salónu 2005 vyšli 2 comicsové zbierky a tento rok na CS2006 vyjde ďalšia.

Program:

V priebehu 3 dní sa bude paralelne v 11 sálach odohrávať rôznorodý program členený podľa jednotlivých 6 sekcií festivalu – Scifi & fantasy, Japonsko, Filmy, Hry, Anime a Comics. Chýbať nebúde ani pútavý sprievodný program.

Medzi hlavné sprievodné programy určite patrí súťaž o najlepšie kreslené dielo v kategórií vlastný Comics & Manga, FanArt a Original Art. Ďalej sa bude odohrávať súťaž Cosplay o najlepší kostým hrdinu z filmov, hier alebo anime a na záver budeme hladať najlepšieho speváka v Anime-Karaoke.

Vrámci filmov sa návštevníci môžu tešiť na najnovšie filmové trháky ako Superman, X-Men 3, alebo V for Vendetta natočené podľa comicsovej predlohy. Taktiež nebudú chýbať fantastické filmy Underworld 2, Star Wars 3, a exluzívna predpremiéra Silent Hill a ďalšie filmy s comicsovou, fantastickou alebo anime tématikou..

Herná sekcia ponúkne oficíalny turnaj Majstrovstvá Slovenska v PlayStation 2 2006, PC Cup, PSP Challenge, rôzne mini turnaje v Dance Dance Revolution, Buzz, Singstar, Eyetoy a samozrejme voľné hranie. Okrem hrania sa budú na mieste odohrávať odborné prednášky a besedy s hernými teoretikmi a vývojármi na tému hier a ich jednotlivých aspektov. Odhrajú sa premiery rôznych herných titulov a ukažky síl novej PlayStation 3.

Fanúšikovia Scifi, Fantasy a Hororu sa budú môcť tešiť na prednášky a besedy so známymi autormi a spisovateľmi a redakciou časopisu Fantázia. Chýbať nebudú ani bloky o Pánovi Prsteňov, StarGate, Star Trek, Battlestar Galactica a Babylon 5. A nakoniec sa uskutoćní súťaž o najlepšiu poviedku Comics Salónu.

Japonská kultúra sa predstaví rôznymi zaujímavými prednáškami o skladaní o zvykoch, origami, bojových umeniach kendo a iyaido, jedle, znakoch, kimonách a rôznych iných zaujímavostiach z krajiny vychádzajúceho slnka.

Comicsová sekcia uvedie zaujímavé prednášky o comicse, ako aj výstavu najlepších comicsových diel zo Slovenska a zahraničia. Záujemcovia sa môžu zapojiť do niekoľkohodinových workshopov vedených odborníkmi na kreslenie comicsov zo Slovenska, Čiech a Egypta.

Fanúšikovia japonského comicsu sa opäť nabažia vynikjúceho anime, prednášok na tému anime a mangy v sekcii Anime Salón. Budú môcť prevetrať svoje schopnosti v AnimeQuize, kresliacich súťažiach a kostýmovaní. Aj keď bude Anime sekcia, len súčasťou bohatého programu Comics Salónu, tak pôjde opäť o najväčšiu akciu tohto druhu na Slovensku.

Navštevníci si taktiež budú môcť oddýchnuť v príjemnom prostredí čajovne, prípadne si zahrať rôzne spoločenské stolové a kartové hry.

Hostia:

Festival Comics Salón bude skutočne medzinárodný aj vďaka účastí vybraných hostí z 8 krajín sveta (Slovensko, Česká Republika, Poľsko, Francúzsko, Rakúsko, Dánsko, Egypt, Japonsko,).

Medzi hlavné osobnosti comicsu, patrí napriklad známy comicsový tvorca Jozef Gertli Danglár, ktorého ilustrácie z diela Roger Krowia budeme prezentovať.

Prekladateľ Jan Kantúrek, ktorý pracoval na sérií diel Úžasná Zemeplocha od Terryho Pratchetta, príbehoch o Barbarovi Conanovi alebo rôznych comicsoch ako Slaine.

A v neposlednom rade slovenský ilustrátor Juraj Mad Maxon, ktorý je autorom rôznych obrazov, ilustrácií a comicsov.

Svoje diela a prednášky predstaví vyše 50 hostí, ktorí sú odborníkmi v oblasti comicsu, maľby, anime, hier a japonskej kultúry.

Detaily:

Comics Salón 2006 sa uskutoční v dňoch 15. až 17. septembra 2006 v priestoroch SÚZA na Drotárskej Ceste 46 v Bratislave. Začne sa v piatok (15.9.) od 12:00 a skončí v nedeľu (17.9.) o 24:00.

 Vyhľadávanie

 Posledné komentáre

Fórum žije! (s básní nijak nesouvisející výkřik)
(Ayaki, 17.03.16 19:49)

Dúha
(Weerty, 23.12.13 13:24)

Všem milencům
(Anonymous, 14.12.13 21:03)

Cudzinec
(Anonymous, 02.12.13 11:06)

 Kalendár

august 2020
PUSŠPSN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Úplný prehľad

Pridať akciu

 Partneri

FantáziaDark ElfSpoločenské hryOZ MastodontSrdce ErineluSteampunk.deever.cz - co uvízlo v soukolíSFF.czKion - nový svet pre DrD